کودکان با داستان یک پهلوان، به قلم نادر ابراهیمی آشنا می‌شوند!

on .

 

"   پهلوان عبدالرزاق " پهلوانی است که داستانش به قلم نادر ابراهیمی و با تصویرگری علی‌اکبر صادقی بار دیگر از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

 

 

به گزارش سیمای فرهنگ به نقل از " ایبنا "  و به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و امور‌ بین‌الملل کانون، کودکان گروه سنی «ج» (10 تا 12 سال) می‌توانند با زندگی یکی از پهلوانان ایرانی ، در قالب یک کتاب آشنا شوند.


در زمان ابوسعید از نوادگان چنگیزخان، دو پهلوان زندگی می‌کردند. یکی در دربار ابوسعید زندگی می‌کرد و دیگری پهلوان جوان مردی بود به نام عبدالرزاق. کار او کمک به مردم و دست گیری از بینوایان و ضعفا بود. دست تقدیر این دو پهلوان را رو به روی هم قرار می‌دهد و عبدالرزاق، امیر لشکر ابوسعید می‌شود. پس از مرگ ابوسعید، پهلوان عبدالرزاق با حاکمان مغول نبرد می‌کند. سرانجام در سبزوار بر تخت  فرمان روایی می‌نشیند و برای مدتی جلوی ستمگری و تاخت و تاز مغول ها در ایران را می گیرد.

کتاب "پهلوان پهلوانان " ، نخستین ‌بار در سال 1351 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. انتشارات کانون این اثر را ویرایش کرده ، بار دیگر در 24 صفحه قطع خشتی، به بهای سه هزار و 100 تومان به دست مخاطبان رسانده است.